Podatki

cit 8 1
rozliczenia podatkowe

Obsługa przedsiębiorców w zakresie rozliczeń podatkowych

Rozliczenia podatkowe, takie jak deklaracje podatkowe PIT, CIT, VAT, czy ZUS, wymagają dokładnej wiedzy na temat przepisów podatkowych, a także precyzji i rzetelności w ich sporządzaniu.
Rzetelne rozliczenia podatkowe

Masz pewność, że Twoje rozliczenia podatkowe są sporządzone prawidłowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Oszczędność czasu

Możesz zlecić nam rozliczenia podatkowe Twojej firmy. Rozliczenia zawsze na czas!

PROWADZIMY ROZLICZENIA PODATKOWE DLA FIRM W ZAKRESIE PODATKU DOCHODOWEGO ORAZ VAT

Zobacz jakie podatki rozliczamy co miesiąc dla naszych klientów

Rozliczenia w zakresie podatku PIT

Podatek PIT (Podatek dochodowy od osób fizycznych) dla działalności gospodarczej jest podatkiem, który płacą osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, czyli przedsiębiorcy. Podatek ten jest pobierany od dochodu uzyskanego z prowadzonej działalności gospodarczej.

Wysokość podatku PIT dla działalności gospodarczej zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj prowadzonej działalności, rodzaj dochodów, wysokość kosztów uzyskania przychodu oraz ulgi podatkowe, na które przedsiębiorca ma prawo.

Podatek dochodowy osób prawnych

Podatek CIT (Corporate Income Tax) to podatek od dochodu osób prawnych, czyli spółek i innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Podatek CIT pobierany jest od dochodu osiągniętego przez przedsiębiorstwo w okresie rozliczeniowym, czyli zwykle w ciągu roku podatkowego.

Wysokość podatku CIT zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj działalności gospodarczej, rodzaj uzyskiwanych dochodów, koszty uzyskania przychodu oraz ulgi podatkowe, na które przedsiębiorstwo ma prawo. W Polsce stawka podatku CIT wynosi obecnie 9% dla małych podmiotów oraz 19% dla pozostałych przedsiębiorstw.

Podatek od towarów i usług VAT

Podatek VAT (Value Added Tax) to podatek od wartości dodanej, który obowiązuje przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Podatek ten jest pobierany na każdym etapie produkcji i sprzedaży towarów oraz świadczenia usług.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą, muszą zarejestrować się jako podatnicy VAT i pobierać podatek VAT od swoich klientów za sprzedane towary i usługi. Następnie muszą odprowadzać pobrany VAT do urzędu skarbowego.

Wysokość podatku VAT zależy od stawki podatkowej, która jest związana z rodzajem towarów lub usług, jakie przedsiębiorca sprzedaje. W Polsce istnieją trzy stawki podatku VAT: 23% (ogólna), 8% (obniżona) i 5% (ulgowo-obniżona). Przedsiębiorcy muszą również monitorować swoje obroty, aby określić, czy osiągają próg podatkowy i czy są zobowiązani do złożenia deklaracji VAT-7 oraz rozliczenia podatku VAT miesięcznie lub kwartalnie.

OFERTA USŁUG KSIĘGOWYCH PRZYGOTOWANA INDYWIDUALNIE

Skorzystaj z naszych usług, dobierzemy rozwiązanie, które będzie najlepsze dla ciebie i Twojej firmy

Oferta indywidualna

Szybki kontakt!

Zadzwoń do nas albo wypełnij formularz a my oddzwonimy do Ciebie. Odpowiadamy najpóźniej w ciągu 24h.